24 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, w środę św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek św. Atanazego, w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), w sobotę św. Floriana.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą codziennie o 17:30, a w niedziele o 16:30. Zapraszamy na te nabożeństwa wszystkich parafian szczególnie dzieci.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prywatna do godz. 21:00.
 5. W I piątek wypada uroczystości Matki Bożej. Dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia.
 6. W sobotę od 8:30 odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 nabożeństwo Pierwszych Sobót. Różaniec prowadzony przez Różę Św. Stanisława Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Przypominamy także, że od uroczystości Matki Bożej Królowej Polski – 3 maja, w niedzielę i uroczystości do końca października będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 19:00.

 

Spotkania

 1. Przypominamy, że majowe spotkanie wszystkich grup kandydatów do bierzmowania z kl. VII (gr. ks. Damiana i katechetów: p. Dominiki i p. Kamila) 16 maja o godz. 18:00.
 2. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

Sprawy parafialne

 1. Ksiądz Grzegorz zaprasza na Młodzieżowo-Rodzinny Spływ Kajakowy na Mazury w dniach 23-30 czerwca organizowany przez PTTK Rzeszów i KSM Diecezji Rzeszowskiej. Szczegóły na plakacie i u ks. Grzegorza.
 2. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej w związku z obchodami Dnia Flagi i uroczystością Matki Bożej.
 3. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej w niedzielę 9 czerwca w Katedrze rzeszowskiej organizuje Mszę św. jubileuszową dla małżonków obchodzących 50-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Prosimy o zgłaszanie takich małżeństw z naszej parafii chcących wziąć udział w tym wydarzeniu. Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 29 kwietnia (do poniedziałku) w zakrystii. Po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględniane.
 4. Bóg zapłać rodzicom i młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza dla parafii. Z tej ofiary zakupiono ornaty do sprawowania Liturgii Mszy św.