24 czerwca 2024

Liturgia

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha-patrona Polski, w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

 

Spotkania

 1. W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele katecheza oraz spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Metanoia.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się katecheza chrzcielna.
 5. Przypominamy, że majowe spotkanie wszystkich grup kandydatów do bierzmowania z kl. VII (gr. ks. Damiana i katechetów: p. Dominiki i p. Kamila) odbędzie się w III czwartek miesiąca tj. 16 maja o godz. 18:00 w naszym kościele. Spotkanie będzie mieć charakter liturgiczny.

 

Sprawy parafialne

 1. W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się wręczenia krzyży misyjnych dla dwóch kapłanów naszej diecezji: ks. Przemysława Jamro (naszego byłego wikariusza) i ks. Tomasza Jordana. Kapłani od września przygotowywali się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do przyszłej pracy misyjnej: ks. Przemysław – praca w Ekwadorze i ks. Tomasz – praca w Kazachstanie. Uroczyste posłanie misyjne ks. Przemysława odbędzie się w naszej parafii 2 czerwca w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30.
 2. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z racji zbliżającego się wspomnienia św. Floriana patrona strażaków.
 3. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie składa serdeczne podziękowania za włączenie się w akcję „Pola Nadziei”. Zebrano 11 tys. 284 zł 10 gr.
 4. Zespół Szkół im. św. Jana Pawła II – Sióstr Prezentek w Rzeszowie informuje o prowadzonej rekrutacji na nowy rok szkolny. Szczegóły na stronie internetowej bądź w sekretariacie szkoły.
 5. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej w niedzielę 9 czerwca w kościele katedralnym organizuje Mszę św. jubileuszową dla małżonków obchodzących 50-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Dlatego prosimy rodziny o zgłaszanie takich małżeństw z naszej parafii chcących wziąć udział w tym wydarzeniu. Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 29 kwietnia (do poniedziałku) w zakrystii. Po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględniane.
 6. Grupy Rodzinne AL-ANON zapraszają członków rodzin osób uzależnionych i wychodzących z uzależnień na warsztaty do Kalwarii Pacławskiej w dniach 7-9 czerwca br. Temat przewodni: Zostaw i oddaj Bogu. Szczegóły na plakacie w gablocie.