14 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego, w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę, w czwartek św. Floriana, w sobotę święto św. Filipa i Jakuba.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą codziennie o 17:30, a w niedziele o 16:30. Zapraszamy szczególnie dzieci, dla których będą plansze z naklejkami.
 3. W tym tygodniu wypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prywatna do godz. 21:00.
 5. W piątek spowiedź od godz. 17:00, o 17:30 majówka, Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe.
 6. W sobotę od 8:30 odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 nabożeństwo Pierwszych Sobót. Różaniec prowadzony przez Różę Św. Siostry Faustyny, medytacja biblijna, litania loretańska, Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Przypominamy także, że od uroczystości Matki Bożej Królowej Polski – 3 maja, w niedzielę i uroczystości do końca października będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 19.00.

Spotkania

 1. W piątek o 17:00 spotkanie Koła Misyjnego.
 2. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sprawy parafialne

 1. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej w związku z obchodami Dnia Flagi i uroczystością Matki Bożej.
 2. W najbliższą niedzielę po Mszach św. młodzież naszej parafii rozprowadzać będzie słodkie cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii na rekolekcje wakacyjne.
 3. Parafia organizuje wyjazd na Mszę św. z udzieleniem święceń kapłańskich o. Marcina Wojnickiego. Wyjazd w dniu święceń 27 maja o godz. 8:00. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii z podaniem PESEL.

DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO PARAFII