30 maja 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Łucję,  w czwartek św. Jana od Krzyża.
 2. W piątek po Mszy Św. wieczornej rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia; Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca oraz modlitwy do św. Jana Pawła II z racji 16 – go dnia miesiąca.

Spotkania

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowaniagrupa III.
 2. W środę o 17:00 zbiórka dla kandydatów na ministranta. Zaś na Mszy św. odbędzie się przyjęcie ich do grona ministrantów.
 3. Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym „Miriam”, zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy, ciała i psychiki w dniu 14 grudnia, środa o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor. W planie: konferencja, Msza Święta i modlitwy.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Uwielbienia Metanoia. 

Sprawy parafialne

 1. Dziękujemy Ks. Krzysztofowi za wygłoszone Słowo Boże przygotowujące nas do głębszego przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Bóg zapłać.
 2. Emil Arolew w czasie wypadku samochodowego miał poważny uraz kręgosłupa. Jego rodzina organizuje zbiórkę pieniędzy na piątą już operację. Jego brat Michał będzie dziś po Mszach św. zbierał do puszki ofiary na ten cel.
 3. Bóg zapłać na ofiary na Kościół na Wschodzie. Złożono 2502 zł.
 4. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć opłatki i małe świece na stół wigilijny.
 5. W przyszłą niedzielę, 18 grudnia młodzież będzie rozprowadzać kalendarze parafialne na rok 2023.
 6. Od 19-23 grudnia (poniedziałek – piątek) w naszej parafii obędzie się spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Spowiedź w tych dniach w godzinach 9:00-10:00 oraz 17:30-19:00.
 7. W piątek 23 grudnia od godz. 9:00 księża udadzą się z posługą sakramentalną – świąteczną do chorych. Prosimy takie osoby zgłaszać w zakrystii do czwartku 22 grudnia.