30 maja 2024

Liturgia

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć materialnie Kościół na Ukrainie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny – patronki diecezji.
 3. W środę – 16. dzień miesiąca – po nabożeństwie wypominkowym modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży. Uroczyste obchody tego Dnia odbywać się będą w Katedrze Rzeszowskiej.

Spotkania

 1. W środę o 16:45 spotkanie dla kandydatów na ministranta.
 2. W czwartek po Mszy Św. wieczornej wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Uwielbienia Metanoia.

Sprawy parafialne

 1. 14 listopada, w poniedziałek od godz. 17:00 do 19:00 w auli odbędzie się kiermasz alb komunijnych. Kiermasz jest adresowany do rodziców klas III ale również dla rodziców uczniów klas starszych, którzy chcieliby sprzedać stroje.
 2. 19 listopada, w sobotę o godz. 11:00 nasz rodak Marcin Wojnicki w Klasztorze Ojców Karmelitów w Krakowie przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy go w tym szczególnym czasie w naszych modlitwach.
 3. W przyszłą niedzielę, 20 listopada o godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy. Szczegóły na plakacie.
 4. 27 listopada, w niedzielę po każdej Mszy św. przy naszym kościele będą rozprowadzane kalendarze parafialne. W całości zostały zaprojektowane i zredagowane przez młodzieżowe grupy parafialne. Całkowity dochód przeznaczony będzie na te grupy młodzieżowe.
 5. W zakrystii można nabycia kalendarze rolnicze. Cena 25 zł.