28 maja 2024

Liturgia

 1. Dziś o godz. 18:10 w auli domu parafialnego odbędzie się spektakl poświęcony Służebnicy Bożej Rozali Celak.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek św. Leona Wielkiego, w sobotę św. Jozafata Kuncewicza.
 3. W piątek – 11 XI – wypada wspomnienie św. Marcina z Tourspatrona naszej parafii. Msze Św. o godz. 7:00, 11:00 i 18:00. Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Wąsacz, wikariusz z Nockowej a niegdyś pochodzący z naszej parafii. Po sumie o 11:00 ks. Piotr udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, ponieważ w tym roku przyjął święcenia kapłańskie. Następnie z racji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – udamy się pod pomnik Powstańców Styczniowych gdzie nastąpi złożenie kwiatów oraz modlitwy za ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. Z racji odpustu św. Marcina przy naszym kościele można nabyć tradycyjne rogale św. Marcina. Dochód z rozprowadzania będzie przeznaczony na potrzeby Caritas parafialnej. Z racji odpustu i dyspensy Biskupa Rzeszowskiego w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Spotkania

 1. W tym tygodniu uczniom z klas III zostaną wręczone modlitewniki. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną we wtorek klasy D, E, F zaś w środę klasy A, B, C.
 2. We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania – II.
 3. W środę o 16:45 spotkanie kandydatów na ministranta, zaś po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Uwielbienia Metanoia.
 5. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Bractwa Szkaplerznego oraz katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

 1. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie Pradel za ofiarowanie chryzantem na dekorację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 2. Przypominamy o modlitwie za dusze zmarłych polecanych w wypominkach: codziennie o 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele o 16:30 Nieszpory za zmarłych.
 3. Informujemy, że w piątek tj. 11 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Przypominamy także ogólną zasadę, że Kancelaria Parafialna jest nieczynna we wszystkie uroczystości państwowe i kościelne oraz w pierwsze piątki miesiąca.
 4. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na Msze Św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychikiw środę 9 listopada o godz. 18:00 w Domu Diecezjalnym Tabor.

  * DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO PARAFII