28 maja 2024

LITURGIA

  1. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej dziś po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na Grób Pański w Jerozolimie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek NMP Bolesnej, w środę wsp. św. Korneliusza i Cypriana, w piątek święto św. Stanisława Kostki.
  3. W środę – 16 września – po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą niedzielę – 20 września – rozpoczynamy Misje Święte. Na każdej Mszy Świętej nauka ogólna, a po Mszy Św. o 17 nauka stanowa dla młodzieży.
  5. Przez cały czas trwania Misji będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00. Szczegółowy program misji znajduje się na folderach znajdujących się na stoliku za ławkami, a także na stronie parafii i na Facebooku.

SPOTKANIA

  1. We wtorek o 16.45 spotkanie kandydatów na ministranta.
  2. Także we wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy pragną przystąpić do tego sakramentu a nie uczęszczają do naszej szkoły. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  3. W piątek o 16.45 spotkanie Oazy – grupa młodsza, a po Mszy Świętej wieczornej grupa starsza. 

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że do Sakramentu Pokuty można przystąpić pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Podobnie będzie w czasie Misji. Z racji epidemii nie będzie całodniowej spowiedzi dla całej parafii, ale będzie można skorzystać z tego sakramentu codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  2. W sobotę – 19 września – odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. O 7.00 Msza Święta, a po niej rozpoczęcie Drogi Krzyżowej. Szczegóły na plakacie w gablotce.

do użytku wewnętrznego parafii