30 maja 2024

LITURGIA

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W przyszłą niedzielę – 13 września – po Mszy Św. o 17.00 Nabożeństwo Fatimskie.

SPOTKANIA

 1. We wtorek o 16.45 spotkanie Kandydatów na ministranta, Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy szczególnie chłopców od klasy III SP, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu i służyć w ten sposób Panu Bogu.
 2. W piątek – 11.09 – spotkanie organizacyjne Oazy. Grupa młodsza od klasy III Szkoły Podstawowej o godz. 16.45, a grupa starsza od klasy VII SP po Mszy Św. wieczornej.
 3. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Bractwa Szkaplerznego. 

SPRAWY PARAFIALNE

 1. W dniach 7-12 września odbędą się uroczystości związane z Odpustem ku czci Matki Bożej Pani Rzeszowskiej u OO. Bernardynów. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 2. Ze względu na długi czas oczekiwania na odprawienie Mszy Świętych złożonych przy okazji pogrzebów prosimy, aby Ci, którzy zgodziliby się na odprawienie ich w krótszym terminie, ale poza parafią, o zgłoszenie tego w zakrystii.
 3. Prezydent Miasta Rzeszowa informuje o utrudnieniach w ruchu na ulicach naszego osiedla w dniach 12-13 września. Szczegóły w gablotce.
 4. W tym tygodniu rozpoczną się pracę nad montażem zewnętrznego nagłośnienia na kościele. Mamy nadzieję, że w przyszłą niedzielę będzie już gotowe i wszyscy będą mogli aktywnie uczestniczyć w liturgii.
 5. W dniach 20-25 września w naszej parafii będziemy przeżywać Misje Święte. Wygłosi je ks. dr Stanisław Mazur. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do modlitwy o dobre przeżycie Misji dla każdego z nas.

do użytku wewnętrznego parafii