21 lipca 2024

LITURGIA 

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  2. Przypominamy, że codziennie po Mszy Św. modlimy się dziesiątkiem różańca i modlitwą do św. Rocha oraz śpiewamy suplikacje o wygaśnięcie epidemii.
  3. W tym trudnym czasie epidemii apelujemy by pozostać w domu i przeżywać Mszę Świętą niedzielną oraz nabożeństwa wielkopostne w gronie rodzinnym.

SPRAWY PARAFIALNE 

  1. Pod ołtarzem św. Rocha można też nabyć baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas, cena 5 zł.
  2. Informujemy, że zawieszono do odwołania dystrybucję wszystkich czasopism religijnych oprócz Niedzieli.
  3. Kancelaria parafialna w najbliższym czasie będzie nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub dzwonić na plebanię.
  4. W związku z tym, że nie będzie, jak w innych latach, przedświątecznej spowiedzi parafialnej z obecnością innych kapłanów z dekanatu, prosimy aby, jeśli ktoś ma takie życzenie, przystąpić do tego sakramentu wcześniej. Od najbliższego poniedziałku będzie to można uczynić codziennie od 17.00 do 18.00. Apelujemy jednak o roztropność i prosimy aby Ci, którzy pozostają w kwarantannie, lub mają jakieś objawy chorobowe nie przychodzili do kościoła gdyż grozi to jego zamknięciem na dłuższy czas.
  5. Przypominamy, że ten kto nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami: 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe; 2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia (kan. 915 i 916 KPK).
  6. Informujemy, że na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca 1985 r. okres Komunii Świętej wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

do użytku wewnętrznego parafii