25 lutego 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, we wtorek św. Cecylię, w czwartek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 2. W przyszłą niedzielę – 27 listopada – rozpoczynamy Adwent. W dni powszednie Msza Św. Roratnia odprawiana będzie o godz. 7:00. Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 6:10, a w dni powszednie o godz. 6:40.
 3. Do uczestnictwa w roratach szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami, które jak co roku, będą formować procesję rozpoczynającą liturgię.

Spotkania

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej (18:30) spotkanie formacyjnej dla kandydatów do bierzmowania – grupa III.
 2. W środę o 16:45 spotkanie dla kandydatów na ministranta. Zaś po Mszy św. spotkanie ministrantów.
 3. W piątek o 16:45 spotkanie Oazy młodszej, zaś spotkanie Oazy starszej rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00.

Sprawy parafialne

 1. Dziś o godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy z okazji zbliżającego się wspomnienia liturgicznego św. Cecylii. Podczas dzisiejszego koncertu będzie można usłyszeć dzieła Józefa Fryderyka Hendla, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha i innych kompozytorów. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Kościoła Prześladowanego na Ukrainie. Zebrano 5800 zł. Bóg zapłać.
 3. Przypominamy, że rozpoczynający się tydzień, do soboty jest ostatnim tygodniem nabożeństw wypominkowych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.
 4. W sobotę, 26 listopada po Mszy św. wieczornej odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych.
 5. Za tydzień 27 listopada, w niedzielę o godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Uczniów, Pracowników Oświaty i Pracowników Administracji związanych z naszą Szkołą Podstawową nr 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Również za tydzień po każdej Mszy św. przy naszym kościele będą rozprowadzane kalendarze parafialne. W całości zostały zaprojektowane i zredagowane przez młodzieżowe grupy parafialne. Całkowity dochód przeznaczony będzie na te grupy młodzieżowe.

* DO UŻYTKU WEWNĘTYRZNEGO PARAFII