14 czerwca 2024

LITURGIA

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie czas Adwentu czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 2. W dni powszednie Msza Św. roratnia odprawiana będzie o godz. 7.00. Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 6.10, a w dni powszednie o godz. 6.40.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej Adoracja do 21.00.
 5. W piątek spowiedź od godziny 17.00.
 6. Z powodu pandemii nie będzie w sobotę odwiedzin chorych w domach. W przypadkach pilnych prosimy o kontakt z parafią. 

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych podczas udziału w zgromadzeniach liturgicznych i pobytu w kościele.
 2. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników – cena 20 zł.
 3. Przy ołtarzu św. Rocha wyłożone są opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby Caritas parafialnej.
 4. Można także nabyć świece wigilijne w cenie: duża – 12 zł, mała 5 zł.
 5. Ponieważ, z powodu pandemii nie będzie spowiedzi parafialnej przed Świętami zachęcamy wszystkich do korzystania z tego sakramentu już od pierwszych dni Adwentu zawsze pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

do użytku wewnętrznego parafii