21 lipca 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy następujące wspomnienia: w poniedziałek Uroczystość św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w piątek św. Ireneusza, w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
  2. W uroczystość Piotra i Pawła Msze Św. o 7:00, 9:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na tzw. świętopietrze.

 

Sprawy parafialne

  1. Od poniedziałku 24 czerwca do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
  2. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy spokojnego i owocnego wypoczynku przypominając jednocześnie o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Św., codziennej modlitwie i postawie godnej chrześcijanina gdziekolwiek będziemy wypoczywać.
  3. Prezydent Miasta Rzeszowa informuje o przystąpieniu do sporządzenia Planu Ogólnego Miasta Rzeszowa oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Zainteresowani mieszkańcy mogą składać wnioski do wyżej wymienionego projektu do 5 lipca br. Szczegółowe informacje w gablocie.
  4. Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina oraz Scena Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają widzów od 16. roku życia na spektakl „Nazywano ją mamą”, którego główną bohaterką jest Stanisława Leszczyńska położna z przedwojennych łódzkich Bałut. W Auschwitz-Birkenau jako więźniarka numer 41335 odebrała ponad 3000 porodów. Zapraszamy 27 czerwca w czwartek o godz. 20:00 do sali widowiskowej rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina.