21 lipca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy następujące wspomnienia i święta: w poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę św. Bonifacego w piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 2. Od poniedziałku do czwartku ze względu na Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją będzie po Mszy Świętej wieczornej.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Po błogosławieństwie zapraszamy do kościoła dzieci, które w tym roku uczestniczyły w nabożeństwach majowych. Prosimy zabrać ze sobą plansze.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, i piątek miesiąca.
 5. W czwartek, po Mszy Św. wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do 21:00.
 6. W piątek spowiedź od godziny 17:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Spotkania

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII, grupa – ks. Damiana.
 2. W piątek na Mszą św. zapraszamy młodzież z kl. VIII, która 13 kwietnia przyjęła sakrament bierzmowania. Po Mszy św. nastąpi rozdanie indeksów (grupa Grzegorza).

 

Sprawy parafialne

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Dyrektorowi MIVA Polska ks. Jerzemu Kraśnickiemu za wygłoszone dziś Słowo Boże. Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała; szczególnie Grupom Parafialnym oraz Straży Pożarnej za przygotowanie ołtarzy i czuwanie nad bezpieczeństwem oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżywanie tej uroczystości. Bóg zapłać.
 3. W najbliższą niedzielę po Mszach św. młodzież naszej parafii rozprowadzać będzie słodkie cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów dzieci i młodzieży z naszej parafii na rekolekcje wakacyjne.
 4. Bractwo Szkaplerzne naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Rychwałdu i Wadowic. Szczegóły w gazetce, gablocie i stronie internetowej parafii.
 5. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej zaprasza od 3 do 9 czerwca na Tydzień Świętości Małżeństw „Rodzinami do Maryi”. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internatowej parafii. W imieniu organizatorów zapraszamy.