24 czerwca 2024

 Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy następujące wspomnienia i święta: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Króla Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie okresu przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.
 3. Dzieci z klas III D i E, które dziś przyjmą Pierwszą Komunię Świętą będą przeżywać Biały Tydzień. Zapraszamy je wraz z rodzicami na Nabożeństwa Majowe i Mszę św. Dziękujemy rodzicom wszystkich klas za ofiarę na rzecz kościoła: tj. dwa komplety obrusów do kościoła na ołtarze oraz odnowienie naczyń liturgicznych.
 4. W poniedziałek wypada 24 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza Jana. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 5. Za tydzień o godz. 12:30 w naszej parafii odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Św. uczniów z kl. IV. Spowiedź przed Rocznicą w ciągu tygodnia codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 

Spotkania

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej próba przed Rocznicą Pierwszej Komunią św.
 2. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty uwielbienia – Metanoia.

 

Sprawy parafialne

 1. Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Rzeszowie, oraz Rada Osiedla Słocina zapraszają 25 maja w sobotę w godz. 14:00-17:00 na Piknik Szkolny pod hasłem „Święto Rodziny” – trzecia edycja. Piknik odbędzie się na placu rekreacyjnym przy szkole. Szczegóły na plakacie w gablocie. W imieniu organizatorów zapraszamy.
 2. W czwartek 30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. W ten dzień tradycyjnie odbędzie się procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla.
  O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I – Ochotnicza Straż Pożarna – Rzeszów-Słocina,

II – Wspólnota Przedszkola św. Rocha,

III – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Kręgi Rodzin,

IV – Wspólnota uwielbienia – Metanoia.