24 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy następujące wspomnienia i święta: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, we wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
 2. Dzieci z klas III A-B-C, które dziś przyjmą Pierwszą Komunię Świętą będą przeżywać Biały Tydzień. Zapraszamy je wraz z rodzicami na Nabożeństwa Majowe i Mszę św.
 3. W poniedziałek – 13 maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17:30 Majówka, o 18:00 Msza św. i nabożeństwo.
 4. W czwartek 16. dzień miesiąca. Po majówce modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 5. W piątek po Mszy św. porannej koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę w godz. 9:00-10:00 odbędzie się spowiedź dzieci z klas III D i E przed Pierwszą Komunią Świętą.
 7. W sobotę w katedrze rzeszowskiej święcenia kapłańskie – 3 diakonów. Polecajmy w naszych modlitwach tych kandydatów jak i ks. Biskupa Ordynariusza.
 8. W przyszłą niedzielę – 19 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. O godz. 12:30 odbędzie się w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta klas III D i E. Prosimy o ustawienie sobie tak godzin uczestnictwa Mszy św., żeby umożliwić rodzinie dzieci uczestnictwo w tym wydarzeniu.

 

Spotkania

 1. W poniedziałek, wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej próby przed Pierwszą Komunią św. dla klas III D i E.
 2. W czwartek spotkanie wszystkich grup kandydatów do bierzmowania z kl. VII (gr. ks. Damiana i katechetów: p. Dominiki i p. Kamila) Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 18:00, a później spotkanie liturgiczne w kościele.
 3. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę uwielbienia – Metanoia.

 

Sprawy parafialne

 1. W poniedziałek 13 maja o godz. 12:00 w domu parafialnym organizowane są bezpłatne badania na osteoporozę, funkcjonowanie organów wewnętrznych, prawidłowy poziom wody i tłuszczu w organizmie. Chętnych serdecznie zapraszamy. Dodatkowe informacje można uzyskać dzisiaj przed wejściem do kościoła.
 2. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w wakacyjnych rekolekcjach proponowanych przez różne wspólnoty z naszej diecezji: OAZA, LSO, KSM i RAM. Ksiądz Grzegorz ponawia zaproszenie na spływ kajakowy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablocie i stronach internetowych poszczególnych duszpasterstw.