28 maja 2024

Liturgia

  1. We wtorek 16. dzień miesiąca po nowennie do św. Rocha, modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  2. W czwartek wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Uwielbienia Metanoia.
  3. W piątek po Mszy św. wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Spotkania

  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z VII – grupa p. Dominiki.

 

Sprawy parafialne

  1. Dziś po Mszach św. o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00 przy naszym kościele w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei” wolontariusze będą zbierać ofiary na działania podejmowane przez Fundacje Podkarpackie Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej. Zapraszamy do wsparcia tego dzieła.
  2. Także w dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku będzie on obchodzony pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
  3. Dzisiaj również w Rzeszowie odbędą się uroczystości związane z Rocznicą Chrztu Polski. Rozpoczną się one Mszą świętą w kościele farnym o godz. 16:00. Po liturgii, uczestnicy wydarzenia udadzą się w przemarszu przez ul. 3 Maja pod pomnik Chwały Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Szopena 38.
  4. Za tydzień w sobotę, 20 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Początek spotkania na Rynku w Rzeszowie o godz. 9:15. Następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta do katedry rzeszowskiej. Tam odbędzie się dalsza część spotkania. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn szukających Boga w swoim życiu i w życiu swoich rodzin. Zachęcamy również, aby na to spotkanie zabrać swojego syna/synów w wieku powyżej 15 roku życia.