28 maja 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w środę św. Cecylię, w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży. Uroczyste obchody tego Dnia odbywać się będą w Katedrze Rzeszowskiej.

Spotkania

  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII – grupa p. Dominiki.
  2. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Uwielbienia Metanoia.
  3. W sobotę po Mszy św. wieczornej w domu w parafialnym spotkanie dzieci i młodzieży z Oazy, Koła Misyjnego i Służby Liturgicznej biorącej udział w jasełkach.
  4. Także w sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna.

Sprawy parafialne

  1. Dziś po Mszach św. komitetowi budowy kościoła pw. bł. ks. Findysza będą kwestować do puszek na wykończenie swojego kościoła. Zachęcamy do wsparcia.
  2. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rewitalizację Ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Serdecznie prosimy o hojne wsparcie tego dzieła dla dzieci, chorych i osób z niepełnosprawnością.
  3. W zakrystii można nabycia album o kościołach i parafiach Rzeszowa.
  4. W związku z kończącym się miesiącem modlitw za zmarłych, do przyszłej niedzieli przyjmujemy wypominiki, które składamy do skrzynki przy prasie.