14 czerwca 2024

Liturgia

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku trwamy w jedności Kościołem na Bliskim Wschodzie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny – patronki diecezji.
 3. W czwartek po nabożeństwie wypominkowym modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Spotkania

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII – grupa p. Kamila.
 2. We wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – gr. 1 i 2.
 3. W środę w kościele po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministranta.
 4. W czwartek po Mszy Św. wieczornej wieczór uwielbienia prowadzony przez Wspólnotę Uwielbienia Metanoia.

Sprawy parafialne

 1. W przyszłą niedzielę komitetowi budowy kościoła pw. bł. ks. Findysza po Mszach św. będą kwestować do puszek na wykończenie swojego kościoła. Zachęcamy do wsparcia.
 2. Pani Krystyna składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za pomoc na rehabilitację swojego męża Waldemara. Zebrano 6752 zł.
 3. Zapraszamy do rekolekcji pt. Matczyna Rana, organizowane przez ks. Damiana wraz ze wspólnotą Miriam w dniach 1-3 grudnia w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie – Przybyszówce. Rekolekcje są poświęcone ranie zadanej nam przez Mamę w okresie dzieciństwa i dorastania i jednocześnie poświęcone są tematyce właściwego budowania relacji z dziećmi przez Mamę. Wszystkie informacje na plakacie w gablocie.
 4. Przypominamy o modlitwie za dusze zmarłych polecanych w wypominkach: codziennie o 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele o 16:30 Nieszpory za zmarłych. Prosimy, aby wypominki składać do skrzynki znajdującej się przy prasie a nie na tacę.
 5. Firma „Jafir” wykonała remont dolnych schodów. Koszt rewitalizacji 29700 zł.
 6. W zakrystii można nabycia kalendarze rolnicze. Cena 25 zł.