14 czerwca 2024

El Greco (Domenikos Theotokopoulos) (Greek, 1541 - 1614 ), Saint Martin and the Beggar, 1597/1599, oil on canvas with wooden strip added at bottom, Widener Collection

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek św. Leona Wielkiego.
  2. W sobotę – 11 listopada – wypada wspomnienie św. Marcina z Tourspatrona naszej parafii. Msze Św. o godz. 7:00, 11:00 i 17:00. Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Łoboda, wikariusz z Malawy. Po sumie o 11:00 z racji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – udamy się pod pomnik Powstańców Styczniowych gdzie nastąpi złożenie kwiatów oraz modlitwy za ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. Z racji odpustu przy naszym kościele wspólnota Metanoia będzie rozprowadzać tradycyjne rogale św. Marcina.

Spotkania

  1. W środę uczniom z klas III zostaną wręczone modlitewniki. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną dzieci i ich rodziców.
  2. Także w środę po Mszy św. wieczornej w domu w parafialnym spotkanie dzieci i młodzieży z Oazy, Koła Misyjnego i Służby Liturgicznej biorącej udział w jasełkach.
  3. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – grupa II.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Uwielbienia Metanoia.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

  1. Dziś po Mszach św. była pracownica Biblioteki w Domu Kultury p. Krystyna będzie kwestować na rehabilitację swojego męża Waldemara. Zachęcamy do wsparcia.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie za ofiarowanie chryzantem na dekorację naszej świątyni. Bóg zapłać.
  3. Przypominamy o modlitwie za dusze zmarłych polecanych w wypominkach: codziennie o 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele o 16:30 Nieszpory za zmarłych.