25 lipca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Różaniec w dni powszednie o 17:30, a w niedziele o 16:30. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wszystkich parafian zwłaszcza dzieci i młodzież.

Spotkania

 1. W środę po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie rodziców dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii.
 2. Także w środę po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie kandydata na ministranta.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Uwielbienia Metanoia.

Sprawy parafialne

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na diecezjalne Radio Via.
 2. W środę z racji spotkania z rodzicami dzieci komunijnych kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W przyszłą sobotę 30 września, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie na narodową modlitwę w intencji Ojczyzny. Zapisy i bliższe informacje pod numerem telefonu (781-017-302). Numer kontaktowy znajduje się w gablocie. Planowany wyjazd o godz. 8:00, powrót godz. 17:00.
 4. W przyszłą niedzielę, 1 października przeżywać będziemy setną rocznicę obecności Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w naszej parafii. Uroczysta Msza św. o godz. 12:30 z obecnością Księdza Biskupa Ordynariusza, Sióstr Służebniczek i zaproszonych gości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Także do przyszłej niedzieli w zakrystii przyjmujemy zapisy kandydatów z klasy VII na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Informujemy, że brak zapisu w klasie VII skutkuje rozpoczęciem formacji w przyszłym roku szkolnym.
 6. Również w przyszłą niedzielę Wydział Duszpasterski oraz duszpasterz Róż Różańcowych naszej diecezji zapraszają na różaniec ulicami miasta Rzeszowa. Rozpoczęcie o godzinie 15:00 na Placu Śreniawitów, a zakończenie Mszą Świętą w Bazylice OO. Bernardynów (Msza Święta o 16:30).
 7. W zakrystii są do nabycia wydane z okazji 30-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej piękne albumy o kościołach diecezji rzeszowskiej – bieżący tom związany jest z dekanatami rzeszowskimi, a więc również z naszym dekanatem. Cena 100 zł. Warto nabyć ten album, by poznać historie naszych parafii i zobaczyć fotografie poszczególnych świątyń.
 8. Również w zakrystii są do odebrania indeksy młodzieży z grupy ks. Damiana i ks. Przemysława, która w tamtym roku szkolnym przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

* Do użytku wewnętrznego parafii pw. św. Rocha w Rzeszowie