Ogłoszenia XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpień 2023

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana. Z tej racji w Domu Kombatanta o 10:00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji Patrona kaplicy.
 • We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00. Rozpoczęcie na zewnątrz kościoła: najpierw będzie poświęcenie ziół i plonów ziemi, następnie procesja, która wprowadzi wszystkich do kościoła na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną.
 • W środę Uroczystość Odpustowa ku czci św. Rocha. Msze Święte o 6:30, 8:00, 9:30 i uroczysta suma o 18:00.
 • W czwartek wspomnienie św. Jacka.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Sprawy parafialne

 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i piątek.
 2. We wtorek, 15 sierpnia zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP będzie Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy ucierpieli w skutek powodzi. Po każdej Mszy św. można wesprzeć poszkodowanych ofiarą. Akcję prowadzi Caritas Polska.
 3. Na prośbę wielu parafian od poprzedniej niedzieli przy bocznym ołtarzu św. Rocha i Matki Bożej udzielamy Komunii św. przy „balaskach” tak, aby wierni chcący przyjąć Komunię św. mogli to uczynić na klęcząco. Tradycyjnie podchodzimy do Komunii tak jak poprzednio, zmienia się tylko sposób przyjęcia.
 4. 17 sierpnia w czwartek w Klasztorze Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej, nasza Parafianka Siostra Gloria Szyszka złoży pierwsze śluby zakonne. Polecajmy Panu Bogu s. Glorię w naszych modlitwach. Msza św. w intencji s. Glorii zostanie odprawiona w niedzielę za tydzień o 12:30.
 5. Dyrektor Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu działającego przy parafii Rzeszów-Zalesie informuje o prowadzonej przez placówkę w miesiącu sierpniu – OPIECE WAKACYJNEJ dla dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych w formie półkolonii. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola.
 6. W zakrystii można zapisać się na wyjazd do Markowej na beatyfikację Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. o godz. 10:00. Przy zapisie podajemy numer telefonu i numer PESEL. Koszt wyjazdu podamy bliżej daty beatyfikacji. Liczba miejsc jest ograniczona.