28 maja 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy, w czwartek św. Wawrzyńca, w piątek św. Klary.
  2. W sobotę o 18:00 – z racji zbliżającego się odpustu św. Rocha – zostanie odprawiona Msza Święta na wzgórzu św. Rocha. Serdecznie zapraszamy do udziału. Ta Msza Święta będzie odprawiana co roku – zawsze w sobotę poprzedzającą uroczystość odpustową. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej w kościele. Zachęcamy do skorzystania do spowiedzi w kościele przed tą Mszą św.
  3. W przyszłą niedzielę – 13 sierpnia – po Mszy Św. o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie. Prosimy na procesje zabrać lampiony.

Sprawy parafialne

  1. Ze względu na sobotnią Mszę św. na wzgórzu św. Rocha – katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztami – 13 sierpnia odbędzie się w piątek 11 sierpnia po Mszy św. wieczornej.
  2. Zbliża się uroczystość Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy do przygotowania wieńców dożynkowych i dziękczynienia za zbiory 15 sierpnia na Mszy Św. o godz. 11.00.
  3. W zakrystii można zapisać się na wyjazd do Markowej na beatyfikację Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. o godz. 10:00. Przy zapisie podajemy numer telefonu i numer PESEL. Koszt wyjazdu podamy bliżej daty beatyfikacji. Liczba miejsc jest ograniczona.