14 czerwca 2024

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w środę św. Ireneusza, w czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, w piątek Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego.
  2. W uroczystość Piotra i Pawła Msze Św. o 7:00, 9:00 i 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na tzw. świętopietrze.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17:00, o prowadzenie Różańca prosimy Różę św. Stanisława, Msza Święta, i zmiana tajemnic różańcowych.

Sprawy parafialne

  1. Od poniedziałku 26 czerwca do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
  2. Ksiądz Prałat Stanisław – Jubilat wyraża wdzięczność ks. Proboszczowi i współpracownikom za organizację jubileuszu przeżywania 50-lecia święceń kapłańskim, zaś wszystkim wiernych za modlitwę i obecność na Mszy św., w której uwielbialiśmy Boga za dar Eucharystii i kapłaństwa.
  3. W następny weekend na osiedlu „Projektant” przy placu zabaw bł. Karoliny – ul Nowosądecka obędzie się Piknik Rodzinny „Strefa Chwały”. Szczegóły na plakacie w gablocie i ulotkach przy prasie katolickiej.
  4. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy spokojnego i owocnego wypoczynku przypominając jednocześnie o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Św., codziennej modlitwie i postawie godnej chrześcijanina gdziekolwiek będziemy wypoczywać.