Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 10 kwiecień 2023

Liturgia

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o 12:30 procesja na cmentarz i nabożeństwo „Emaus”.
 2. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W tym tygodniu codziennie po Mszy Świętej wieczornej nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W sobotę nowenna po Mszy św. porannej.
 4. W sobotę, 15 kwietnia na Mszy Św. o 17:00 ks. Biskup Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i parafii bł. Ks. Władysława Findysza. W tym nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.
 5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas. W tym dniu przy ołtarzu św. Rocha możemy złożyć jałmużnę wielkopostną w formie skarbonek.
 6. Także w ten dzień o 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Spotkania

 1. We wtorek i czwartek po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania. Możliwość spowiedzi przed sakramentem bierzmowania codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów i lektorów przed bierzmowaniem.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Metanoia.

Sprawy parafialne

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i nadziei chwil spędzonych w gronie najbliższych. Pan Jezus, który pokonał śmierć i grzech niech Was obdarzy mocą do pokonywania Waszych życiowych trudności, a w serca wleje nadzieję na lepsze jutro. Szczęść Boże.

*DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO PARAFII