28 maja 2024

Liturgia

 1. W środę o 17:30 tradycyjna Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci.
 2. W piątek po Mszy Świętej o 18:00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.30, ani o 19.30. Tak jak w tamtym roku grupy duszpasterskiej prosimy o niesienie krzyża podczas nabożeństwa. Tą Drogą Krzyżową pragniemy dołączyć się do wspólnoty Kościoła broniącej świętości osoby św. Jana Pawła II.
 3. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca: o godz. 17:00 Różaniec prowadzony przez Róże św. Rodziny p. Barbary Horodeckiej. Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych. Pierwszy czwartek i piątek w tym roku wypadają w Triduum Paschalne. Praktykujących Pierwsze piątki prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pokuty wcześniej.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Na Sumie o godz. 11:00 liturgia rozpocznie się na zewnątrz poświęceniem i procesją z palmami.

Spotkania

 1. W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka przed Triduum Paschalnym dla ministrantów i lektorów.
 2. W sobotę po Mszy św. wieczornej w auli spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaś w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztami, które odbędą się w Poniedziałek Wielkanocny.
 3. W czwartek – 30 marca – po Mszy Św. wieczornej odbędzie się w domu parafialnym spotkanie Straży Grobowej. Zapraszamy serdecznie nowe osoby do wstąpienia w szeregi straży i podtrzymanie tej pięknej tradycji czuwania przy Grobie Pańskim.

Sprawy parafialne

 1. W czwartek od godz. 16:00 pod budynkiem Domu parafialnego rozprowadzane będą paczki świąteczne dla podopiecznych Caritas parafialnej.
 2. W sobotę od 8:30 księża udadzą się do chorych ze spowiedzią i komunią wielkanocną. Chętnych, którzy nie są zapisani na wizyty pierwszosobotnie, prosimy zgłosić w zakrystii do piątku włącznie.
 3. Informujemy, że w tym roku nie będzie całodziennej spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z tego sakramentu codziennie 30 minut przed każdą Mszą św. oraz od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy (3-5 kwietnia) w godz. od 9:00 do 10:00 oraz 17:00 do 19:30.
 4. Brat Carle Emila dziękuje za ofiary złożone na leczenie brata. Zebrano 5984 zł. Na prośbę parafian podajemy numer konta bankowego na który można przekazać wpłatę na leczenie Emila:                                              74 1240 2409 1111 0010 6970 1679 z dopiskiem: na operację i leczenie Emila.