21 lipca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę święto św. Kazimierza Królewicza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. bpie Kazimierzu i wszystkich solenizantach.
 2. W środę o 17:30 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci.
 3. W niedzielę o godz. 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17:00 Msza Święta.
 4. W tym tygodniu wypada także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek adoracja prywatna do 21:00.
 6. W piątek spowiedź od godz. 16:30, o 17:30 Droga Krzyżowa, Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe, o 19:30 Droga Krzyżowa dla młodzieży.
 7. W sobotę od 8:30 posługa chorych w domach, o 17:00 Różaniec prowadzony przez Róże Zelatorki Jadwigi Krupy, nabożeństwo Pierwszych Sobót i Msza św.

Spotkania

 1. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 2. W czwartek o godz. 18:30 po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowaniagrupa I.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sprawy parafialne

 1. Dziękujemy Ks. Adamowi za wygłoszone Słowo Boże wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu oraz przygotowujące nas do głębszego przeżywania tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej dzieci z Koła Misyjnego poprowadzą krótkie czuwanie modlitewne o pokój na Ukrainie.                                                                            
 3. W przyszłą niedzielę 5 marca przy naszym kościele wolontariusze Fundacji Życieni Rodzina będą zbierać podpisy pod petycją o wycofanie programu finansowania in vitro z budżetu Miasta Rzeszowa.
 4. Informujemy, że od najbliższego czwartku rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Spotkania będą się odbywać w każdy czwartek po Mszy Św. wieczornej w auli domu parafialnego. Katechezy będą trwały przez Wielki Post. Jeśli nie będzie wystarczającej liczby uczestników katechezy zostaną odwołane.
 5. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w  Rzeszowie  informuje, że w dniach 1-15 marca 2023 r. w sekretariacie szkoły będą prowadzone zapisy dzieci z obwodu szkoły do kl. I oraz rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego. Dzieci z poza obwodu mogą brać udział w rekrutacji do kl. I, ale będą  przyjmowane tylko w przypadku wolnych miejsc w poszczególnych oddziałach klas I.
 6. Także Szkoła Sióstr Prezentek prowadzi rekrutacje do klasy I. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.