24 czerwca 2024

Liturgia

1.Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów. W dni powszednie Msza Św. roratnia odprawiana będzie o godz. 7.00. Godzinki ku czci Matki Bożej Niepokalanej będą śpiewane w niedziele Adwentu o godz. 6.10, a w dni powszednie o godz. 6.40.

2. Do uczestnictwa w roratach szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami, które jak co roku, będą formować procesję rozpoczynającą liturgię.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

4. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja prywatna do godz. 21:00.
  • Spowiedź w piątek od godziny 17:00.
  • W sobotę o godz. 8:30 księża udadzą się z posługą do chorych. Wieczorem nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o godz. 17:00 różaniec wynagradzający prowadzony przez Różę Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

5. Informujemy, że podobnie jak w zeszłym roku, nie będzie całodziennej spowiedzi parafialnej przed Świętami Bożego Narodzenia dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty odpowiednio wcześniej.

Spotkania

1. W środę o 16:45 spotkanie kandydatów na ministranta.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej (18:30) – spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa I.

3. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Sprawy parafialne

1. Dziś po każdej Mszy św. przy naszym kościele będą rozprowadzane kalendarze parafialne. W całości zostały zaprojektowane i zredagowane przez młodzieżowe grupy parafialne. Całkowity dochód przeznaczony będzie na te grupy młodzieżowe.

2. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny. Cena świecy dużej 18 zł, małej 8 zł. Zaś dobrowolne ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na potrzeby Caritas parafialnej.

3. Caritas diecezji rzeszowskiej zachęca rodziny do włączenia się w ogólnopolską akcję „Paczki dla Ukrainy”. W związku z tym w zakrystii są do odebrania kartony, które wypełnione produktami o długim terminie ważności należy złożyć przez chętnych w biurze Caritas przy ul. Styki 21.