28 maja 2024

Liturgia

 1. Dzisiaj przypada XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. kwesta do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek św. Łukasza Ewangelisty (dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia), w czwartek św. Jana Kantego, w sobotę św. Jana Pawła II.
 3. W piątek po Mszy św. porannej koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną. W tym dniu Słowo Boże wygłosi do nas Ojciec Kombonianin, zaś po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupienia pamiątek misyjnych. Pieniądze z rozprowadzania wspomogą pracę misjonarzy.
 5. Również w przyszła niedzielę Rodzina koncertowa Jednego Serca Jednego Ducha zaprasza na promocję płyt koncertu z roku 2022. O godz. 12:30 Msza św. w naszym kościele, następnie o godz. 14.00 – agapa oraz prezentacja płyt i pendrive’a w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego na ul. Witolda 11a.

Spotkania

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej na auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa III czyli –  grupa ks. Przemysława.
 2. W środę o 16:45 zbiorka dla kandydatów na ministranta.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej w naszym kościele obędzie się dekanalne spotkanie księży. Informujemy, że w tym dniu nie będzie w kościele adoracji uwielbienia.
 4. W przyszłą sobotę, 22 października po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Sprawy parafialne

 1. W sobotę 15 października nasz parafianin Marcin Wojnicki w Zakonie Karmelitów Bosych Prowincji Krakowskiej złożył śluby wieczyste. W najbliższym czasie 19 listopada przyjmie święcenia diakonatu, przygotowując się bezpośrednio do święceń prezbiteratu. Módlmy się za br. Marcina wypraszając dar kolejnych powołań do służby Bogu z naszej parafii.
 2. W tym tygodniu zakończono prace remontowe przy toaletach znajdujących się przy domu parafialnym. Prosimy o nieniszczenie i uszanowanie tego co jest wspólne.
 3. Dom Pomocy Społecznej im. Józefy Jaklińskiej znajdujący się na terenie naszej parafii informuje, że posiada wolne miejsca dla osób z niepełnosprawnością intelektualną wymagającą całodziennej opieki. Ponadto Dyrekcja zaprasza wszystkich chętnych, którzy swój wolny czas w formie wolontariatu chcieliby poświęcić osobom chorym.  Informacje na temat wolontariatu można uzyskać pod nr tel. 17 8654360 wew. 34, e-mail: sekretariat@dpsstyczniowych.resman.pl oraz w siedzibie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Powstańców Styczniowych 37 w Rzeszowie.
 4. W związku ze zbliżającym się miesiącem modlitw za zmarłych na stoliku za ławkami znajdują się kartki na wypominki. Prosimy zmarłych wypisywać w mianowniku.