24 czerwca 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę Rzeszowską, we wtorek św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, w piątek
  św. Korneliusza i Cypriana, w sobotę św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
 2. W wtorek – 13 września – po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 3. W środę, 14 września o 17:45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o 18:00 Msza św. i bezpośrednio po Mszy św. w kościele – droga krzyżowa z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W czwartek, 15 września po Mszy św. wieczornej – Wieczór Adoracji z Uwielbianiem. Zaprasza wspólnota Uwielbienia
 5. W piątek – z racji 16 dnia miesiąca – oraz III piątku miesiąca po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę – 17 września – zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ścieżkami Słociny. Wyjście spod kościoła po Mszy Świętej o godz. 7.00. Szczegóły w gazetce i gablocie.

 

SPOTKANIA

 1. We środę o 16.45 spotkanie kandydatów na ministranta. Zapraszamy chłopców od III klasy do służby przy ołtarzu. Po Mszy Świętej spotkanie ministrantów i lektorów.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Parafianie i Ksiądz Proboszcz parafii bł. ks. Findysza składają serdeczne Bóg zapłać za wsparcie i ofiary złożone z racji rozprowadzania cegiełek na wyposażenie świątyni. Wyniosły one 11814 zł i 20 Euro.
 2. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Rzeszowie wspólnie
  z Radą Rodziców
  zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców osiedla Słocina
  o wzięcie udziału w głosowaniu w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Po Mszy Św. nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły będą rozdawać ulotki promującei zachęcające do oddania głosu na budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy naszej szkole. Szczegóły: na ulotce, w gazetce, gablocie, stronie internetowej i na facebooku parafii.
 3. Do końca września planujemy zakończyć w naszej parafii peregrynację figury
  św. Rocha
  . Dziękujemy wszystkim rodzinom, które podjęły trud przyjęcia naszego Patrona w swoich domach. Jednocześnie informujemy, że jest jeszcze możliwość podjęcia figury św. Rocha. Prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii.
 4. Rada Osiedla Słocina zaprasza wszystkich mieszkańców w wieku 40 plus na bezpłatne badania profilaktyczne, które odbędą się w dniu 14 września środa w godzinach 6:00-10:00 na parkingu przy naszym kościele. Szczegółowe informacji na plakacie w gablocie.
 • do użytku wewnętrznego parafii