Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą – 4 września 2022

LITURGIA

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy przedstawicieli Komitetu Budowy Kościoła parafii bł. ks. Findysza, którzy po każdej Mszy św. przy naszym kościele rozprowadzają cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na dokończenie świątyni i jej wyposażenie. Zachęcamy do wsparcia finansowego naszych sąsiadów.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek święto Narodzenia NMP. Poświęcenie ziarna na zasiew po Mszy św. rannej i wieczornej.

SPOTKANIA

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność grupy duszpasterskie.
 • W środę o 16:45 spotkanie kandydatów na ministranta, zaś po Mszy św. wieczornej ministrantów i lektorów.
 • W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego OAZY. O 17:00 spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy rodziców i dzieci klas III, IV i V Szkoły Podstawowej. Natomiast spotkanie klas VI, VII, VIII oraz Liceum rozpoczyna się Mszą Świętą o 18:00.
 • W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Bractwa Szkaplerznego.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Od poniedziałku 5 września kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem Pierwszych Piątków, uroczystości czy sytuacji losowych).
 2. Przypominamy, że istnieje możliwość odprawienia intencji pogrzebowych poza naszą parafią. Szczegółowe informacje bezpośrednio u ks. Dawida.
 3. Przypominamy, że w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, po Mszy Św. wieczornej będą odbywały się spotkania formacyjno-organizacyjne dla rodziców i chrzestnych, przed wspólnymi chrztami dzieci.
 4. Przypominamy także, że w każdy wtorek wieczorem, będą odprawiane Msze Święte w intencjach polecanych przez wstawiennictwo św. Rocha. Można je składać w zakrystii. Pierwsza taka Msza św. od przyszłego wtorku (6 września).
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela uruchamia nowy projekt pt. „Bliżej życia z wiarą”. Pierwszy numer jako całość wraz z Niedzielą jest dostępny od tej niedzieli. Koszt kompletu („Niedziela” i „Bliżej życia z wiarą”) będzie wynosił 10 zł. Także do nabycia jest Gość Niedzielny cena 8 zł.

* do użytku wewnętrznego parafii