28 maja 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:
 • w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
 • w sobotę św. Grzegorza Wielkiego.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do 21:00.
 • W piątek: od godz. 14:30 odwiedziny u chorych – ks. Przemysław; spowiedź od godz. 17:00.
 • W sobotę: od godz. 8:30 odwiedziny chorych – ks. Dawid.

Od pierwszej soboty września rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwa Pierwszych 5 sobót miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 17:00 modlitwą różańcową prowadzoną przez siostry z Róży św. Faustyny, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu – 15 minutowa medytacja poświęcona poszczególnej tajemnicy różańca. Nabożeństwo zakończymy Aktem oddania Niepokalanemu Sercu Maryi, po którym o godz. 18:00 rozpocznie się Msza św., a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla klas
  0 – III o 8:00, zaś o 9:30 dla klas IV-VIII. Zachęcamy uczniów do skorzystania
  z sakramentu pokuty we wtorek i środę od 17:30, aby z łaską Bożą wejść w nowy rok szkolny.
 2. W czasie wakacji w Domu naszych Sióstr Służebniczek Starowiejskich nastąpiły zmiany personalne. Na nowe miejsce posługi i formacji odchodzą s. Magdalena Śliwińska i s. Katarzyna Cesarz. Tym siostrom składamy serdeczne podziękowanie za pracę w naszym kościele i przedszkolu św. Józefa. Bóg zapłać. Na ich miejsce przychodzą: s. Agnieszka Szyndlar i s. Beata Stapińska. Życzymy siostrom potrzebnych Bożych łask i światła Ducha Świętego w ich posługiwaniu w naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę (4 września) przedstawiciele Komitetu Budowy Kościoła parafii bł. ks. Findysza będą rozprowadzać cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na dokończenie świątyni i jej wyposażenie. Zachęcamy do wsparcia finansowego naszych sąsiadów.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele istnieje możliwość spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św. w dni powszednie – niedziele i uroczystości.
 5. W tym tygodniu z racji kończących się wakacji i pierwszego piątku kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej.

* do użytku wewnętrznego parafii