Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą – 19 czerwca 2022

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek św. Alojzego Gonzagi,
  w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w ten dzień nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), w sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP.
 2. Przypominamy, że trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do udziału w procesji Eucharystycznej po Mszy Św. wieczornej.
 3. We wtorek o 10.00 odbędzie się Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla Przedszkola św. Rocha.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza Święta z poświęceniem ziół i błogosławieństwem dzieci o godz. 18.00.
 5. Także w czwartek o 15.00 odbędzie się Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla Przedszkola św. Józefa.
 6. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msze Święte dla dzieci i młodzieży o 8.00 – klasy 0-4, a o 9.30 – klasy 5-8.

SPOTKANIA

 1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania w auli parafialnej. Prosimy o przyniesienie podpisanych przez rodziców deklaracji.
 2. W czasie wakacji nie będzie spotkań grup duszpasterskich. Biorą one udział w wakacyjnych formach wypoczynku i formacji proponowanych w całej naszej diecezji.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej można wesprzeć ofiarami chorego Waldemara – męża pani Krystyny pracującej w Bibliotece w Domu Kultury.
 2. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała; szczególnie Grupom Parafialnym za przygotowanie ołtarzy, Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżywanie tej uroczystości. Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy także za ofiary złożone na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie. Wyniosły one 2242zł.
 4. Przewodniczący Rady Osiedla przypomina o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła w budynkach. Szczegóły są zamieszczone w gablocie parafialnej.

do użytku wewnętrznego parafii