25 lipca 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze Święte jak w każdą niedzielę. Jest to także święto patronalne Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.
  2. Także w tym dniu młodzież z Oazy będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę do oznaczenia naszych domów. Dochód przeznaczony jest na działalność tej grupy.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę – 9 stycznia – po każdej Mszy Świętej wystąpią z krótkim programem kolędnicy misyjni, którzy będą zbierać ofiary dla swoich rówieśników z Azji Środkowej; Po Mszy Św. o 12.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu dzieci ze scholi parafialnej z parafii Podwyższenia Krzyża oraz Zespołu Karczmarze. Po koncercie wszystkich zapraszamy na Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny na parkingu przy plebani.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy o zachowywaniu przepisów sanitarnych.
  2. Informujemy, że cena Gościa Niedzielnego i Niedzieli w tym roku wynosić będzie 8 zł. Ponadto raz w miesiącu do Gościa Niedzielnego dołączona będzie płyta CD z biblią audio. Kolekcja będzie składać się z 12 płyt, które będą zawierać wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu.
  3. Od 3 stycznia, według harmonogramu zamieszczonego na stronach parafii oraz znajdującego się na stoliku za ławkami, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę Świętą wieczorną sprawowaną w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem każdej rodziny. Po zakończeniu każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek oraz będzie sobie można nabrać do własnych buteleczek wodę święconą ze stągwi kamiennej znajdującej się przy wejściu do kościoła.

 

do użytku wewnętrznego parafii