21 lipca 2024

LITURGIA

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę święto Narodzenia NMP.

SPOTKANIA

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność grupy duszpasterskie.
 2. W piątek rozpoczęcie roku formacyjnego OAZY. O 17.00 spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy rodziców i dzieci klas III, IV i V Szkoły Podstawowej. Natomiast spotkanie klas VI, VII, VIII oraz Liceum rozpoczyna się Mszą Świętą o 18.00.
 3. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Bractwa Szkaplerznego, a także Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 4. W zakrystii lub kancelarii prosimy o zapisywanie kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że w tym roku do tego sakramentu powinni przystąpić uczniowie klas ósmych. Zapisu dokonują rodzice w terminie od dziś do 15 września.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Dziś – po każdej Mszy Świętej – zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu.
 2. Składamy serdecznie podziękowanie Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Słocińskiej, Chórowi Parafialnemu, naszej Ochotniczej Straży Pożarnej i Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Dożynek Diecezjalnych w ubiegłą niedziele przy Katedrze Rzeszowskiej. Bóg zapłać.
 3. Od miesiąca września w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca, po Mszy Św. wieczornej będą odbywały się spotkania formacyjno-organizacyjne dla rodziców i chrzestnych, przed wspólnymi chrztami dzieci.
 4. W dniach 23-26 września będziemy przeżywać w renowację Misji Świętych. Szczegółowy program zostanie podany w późniejszym czasie.
 5. Przypominamy także, że od września, w każdy wtorek wieczorem, będą odprawiane Msze Święte w intencjach polecanych przez wstawiennictwo św. Rocha. Można je składać w zakrystii.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony osobie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do nabycia. Cena 10 zł.
 7. Prosimy, aby zelatorzy Róż Różańcowych do końca miesiąca złożyli w zakrystii listę osób należących do danej Róży.

do użytku wewnętrznego parafii