30 maja 2024

LITURGIA

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek święto św. Macieja Apostoła.
  2. W czwartek – 13 maja – nabożeństwo fatimskie. Ze względu na próby dzieci przed Pierwszą Komunią rozpocznie się ono o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się to w następującej kolejności: w sobotę o 9.00 klasa III A, o 11.00 klasa III B, o 13.00, klasa III C i w niedzielę o 11.00 klasa III D i o 13.00 klasa III E.
  4. Z racji Komunii w niedzielę nie będzie Mszy Św. o 12.30. Prosimy także wszystkich parafian, aby zaplanować sobie uczestnictwo we Mszy Świętej w innych godzinach niż Msze zarezerwowane dla dzieci i ich rodzin.
  5. Spowiedź dla dzieci z klas III A, B i C odbędzie się w piątek od 15.00 do 17.00, natomiast dla dzieci z klas III D i E w sobotę od 16.30 do 17.30.

SPOTKANIA

  1. W tym tygodniu na próby przed I Komunią Świętą. Zapraszamy we poniedziałek po Mszy Św. wieczornej klasę III A, we wtorek III B, w środę III C, w czwartek III D i w piątek III E.

SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30.
  2. W czwartek – 3 czerwca – będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie jeszcze procesji po naszym osiedlu. Odbędzie się ona wokół naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 11.00. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I – Bractwo Szkaplerzne, II – Strażacy, III – Miłośnicy Słociny i IV – Siostry Zakonne.
  3. W przedsionku naszego kościoła pojawiła się bezdotykowa kropielnica ze święconą wodą. Wystarczy podstawić rękę, aby kropla wody spadła na naszą dłoń. To kolejny znak pozwalający powrócić, choć w innej formie, do naszych tradycyjnych form pobożności.

do użytku wewnętrznego parafii