21 lipca 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wsp. św. Leona Wielkiego – papieża, w środę wsp. św. Marcina z Tours, w czwartek
  św. Jozafata Kuncewicza, w piątek wsp, św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 2. W środę – 11 XI – wypada wspomnienie św. Marcina z Tourspatrona naszej parafii. Msze Św. o godz. 00, 9.00, 11.00 i 17.00, po sumie o 11.00 – z racji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – modlitwy za ojczyznę.
  Zapraszamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. 

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Przypominamy, że w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć 35 osób. Wszystkie Msze Święte i wypominki będą transmitowane internetowo.
 2. Kancelaria parafialna nadal będzie nieczynna. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Przypominamy o modlitwie za dusze zmarłych polecanych w wypominkach: codziennie po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele Nieszpory za zmarłych.
 4. W czwartek – 12 XI – czuwanie modlitewne w ramach „Czwartków u Rocha”. Czuwanie rozpocznie się po Mszy wieczornej i potrwa do 20:00. Zapraszamy do włączenia się przez transmisję internetową.
 5. Biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

do użytku wewnętrznego parafii