Ogłoszenia na Niedzielę Palmową – 5.04.2020

Zostańmy w domu

LITURGIA

  1. Dziś Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. W związku ze wskazaniami biskupów w kościele nie będzie poświęcenia palm. Uczyni to ks. Biskup w Katedrze Rzeszowskiej.
  2. W tym tygodniu istnieje możliwość spowiedzi od poniedziałku do środy w godzinach 9-10 i 19-20. Zasady i miejsce korzystania z tego sakramentu jak w zeszłym tygodniu.
  3. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Zgodnie z wytycznymi Biskupa Rzeszowskiego wszystkie celebracje będą odbywać się bez udziału wiernych. Zapraszamy do duchowej łączności poprzez korzystanie z bezpośredniej transmisji na you tube’ie naszej parafii ( Transmisja ). Każdego dnia liturgia rozpoczyna się o godz. 18.00.
  4. W Wielki Czwartek o 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, a po niej Różaniec w intencji chorych, opiekujących się nimi, wszystkich zaangażowanych w zatrzymanie epidemii oraz o ochronę naszych rodzin przed ich skutkami i o pokój serc dla nas wszystkich.
  5. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej, a po niej odśpiewamy Gorzkie Żale. Prosimy wszystkich parafian, aby w ten dzień wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia możemy zyskać odpust zupełny za adorację krzyża, zachęcamy do modlitwy rodzinnej przy krzyżu, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej.
  6. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświecenia pokarmów w kościele i miejscach gdzie zwykle się to odbywało. Prosimy, aby obrzęd ten zastąpić modlitwą i błogosławieństwem stołu w rodzinach w Poranek Wielkanocny. Tekst błogosławieństwa będzie dostępny na naszej stronie internetowej.
  7. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Zakończy się ona biciem dzwonów w trakcie, którego kapłan wyjdzie z Najświętszym Sakramentem przed kościół, aby pobłogosławić całą parafię.
  8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Nie będzie tradycyjnej Mszy Św. o godz. 6.00 i procesji rezurekcyjnej.
  9. Rodziców dzieci, które mają być ochrzczone w drugi dzień Świąt prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

do użytku wewnętrznego parafii