24 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Uroczystość św. Józefa. W tym dniu o godz. 15:30 odbędzie się Msza św. z racji święta patronalnego Przedszkola Sióstr św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.
 2. Trawmy w modlitwie nowennowej w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego (16-24 marzec). Odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 12:30.
 3. W piątek po Mszy Świętej o 18:00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o 17:30, ani o 19:30. Wzorem lat ubiegłych grupy duszpasterskiej prosimy o niesienie krzyża podczas nabożeństwa.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. O godz. 12:30 liturgia rozpocznie się na zewnątrz poświęceniem i procesją z palmami.

 

Spotkania

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII – grupa p. Dominiki.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – grupa II.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę uwielbienia Metanoia.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztami, które odbędą się w Poniedziałek Wielkanocny.

 

Sprawy parafialne

 1. Grzegorz zaprasza 23 marca, w sobotę na Turystyczną Drogę Krzyżową w Bieszczady. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 2. W poniedziałek i środę o godz. 9:00 i 12:30 w naszym kościele uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.
 3. W dniach: 18, 19 i 20 marca (poniedziałek-środa) odbędą się XIII męskie rekolekcje. Rekolekcje odbywać się będą w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Rzeszowie (ul. Słoneczny Stok 57). Nauki wygłosi ks. Paweł Samborski. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 19.00.
 4. W piątek, 22 marca o godz. 19.00 w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia odbędzie się XIII Męska Droga Krzyżowa.
 5. W sobotę, 23 marca od 8:30 odwiedzimy chorych spoza I soboty z Komunią świąteczną. Zapisy w zakrystii do piątku włącznie.
 6. Także w sobotę 23 marca w Markowej odbędzie się pielgrzymka w intencji obrony życia ludzkiego pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”. O godz. 11:30 okolicznościowa konferencja. O 12:00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.
 7. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Powstańców Śląskich 4 w Rzeszowie serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w piątek 22 marca w godzinach 11:00 do 17:00 w świetlicy Domu. Na kiermaszu będzie możliwość zakupienia dekoracji świątecznych i ręcznie tworzonych ozdób.
 8. Parafialna spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi w naszej parafii odbędzie się 25-26-27 marca w godz. od 9:00 do 10:00 oraz 17:00 do 19:30.
 9. W dniach 26-28 kwietnia w Domu rekolekcyjnym bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce, odbędą się warsztaty psychologiczno-duchowe pt. Ojcowska Rana, prowadzone przez ks. Damiana Ziembę i wspólnotę Miriam. Więcej informacji na plakacie i na facebooku parafii.
 10. W dniach 10-12 maj odbędą się rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie pt. 5 kluczy Neala Lozano w Domu Diecezjalnym Tabor, prowadzone przez ks. Damiana Ziembę i wspólnotę Miriam. Więcej informacji na plakacie i na facebooku parafii.
*Do użytku wewnętrznego parafii