17 kwietnia 2024

Liturgia

  1. Jutro Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w wtorek święto św. Jana Apostoła – jest to dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza – polecajmy go w naszych modlitwach, w środę święto św. Młodzianków – Męczenników, w piątek święto św. Rodziny.
  3. W sobotę ostatni dzień roku Msza Święta z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym o godz. 16:00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W przyszłą niedzielę 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki MaryiNowy Rok. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

Sprawy parafialne

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i przekazanie ich najbardziej potrzebującym osobom z naszej parafii.
  2. Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Szczegółowy plan znajdzie się w gazetce, w gablocie i stronie internetowej parafii. Przypominamy, że w tym roku mieszkańców ul. Wieniawskiego numery 55-63, ul. Paderewskiego – Dzielnica Parkowa, bloki przy ul. Witolda 8 i szeregówki przy ul. Witolda 15 oraz ul. Armii Krajowej 76 – Szklane Tarasy planujemy nawiedzić po uprzednim zapisaniu się w zakrystii i umówieniu na dany dzień (po zakończeniu właściwej części kolędy). Dlatego zainteresowanych mieszkańców tych ulic prosimy o zapisanie się w zakrystii do 1 stycznia włącznie.
  3. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej. Numer świąteczny Niedzieli w cenie 10 zł i podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł.
  4. W tym tygodniu z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. porannej.

* DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO PARAFII