24 czerwca 2024

Liturgia

  1. Dziś przeżywany Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Z tej okazji po każdej Mszy Św. jest możliwość złożenia ofiary do puszek na ten cel.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Ambrożego, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 7.00. 9.00 i 18.00. W tym dniu w godzinach od 12.00 – 13.00 przeżywać będziemy Godzinę Łaski wypraszając potrzebne dary dla całego świata. W naszym kościele w tej godzinie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy również do modlitwy w naszych domach.
  3. W środę na Msze Św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z III A,B i C, zaś w czwartek kl. III D, E i F. Podczas Mszy zostaną im poświęcone i wręczone medaliki Matki Bożej Niepokalanej.

Spotkania

  1. We wtorek po Mszy Św. wieczornej (18:30) spotkanie kandydatów do bierzmowania – gr. II.
  2. W środę po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie mikołajkowe dla grup młodzieżowych: Oazy, Koła Misyjnego, kandydatów na ministranta i ministrantów.
  3. W piątek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne dla wszystkich grup do bierzmowania.

Sprawy parafialne

  1. Przy ołtarzu św. Rocha można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny.
  2. Dziś po każdej Mszy św. i za tydzień młodzież rozprowadzać będzie kalendarze parafialne na rok 2023. Dochód przeznaczony jest na grupy młodzieżowe.
  3. W piątek o 18.00 rozpoczynamy adwentowe przygotowanie do owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte z nauką: piątek – 18.00, sobota – 7.00 i 18.00, niedziela na wszystkich Mszach Świętych.
  4. W przyszłą sobotę, 11 grudnia po Mszy św. wieczornej – rekolekcyjnej odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

* DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO PARAFII