26 lutego 2024

LITURGIA

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek św. Korneliusza i Cypriana, w sobotę święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski.
 2. W poniedziałek – 13 września – po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 3. W czwartek\ – z racje 16 dnia miesiąca – po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 4. W piątek – po Mszy wieczornej – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę – 18 września – zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ścieżkami Słociny. Wyjście spod kościoła po Mszy Świętej o godz. 7.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

SPOTKANIA

 1. We wtorek o 16.45 spotkanie kandydatów na ministranta. Zapraszamy chłopców od IV klasy do służby przy ołtarzu. Po Mszy Świętej spotkanie ministrantów i lektorów.
 2. W piątek o 16.45 spotkanie Oazy – grupa młodsza, zaś o 18.00 – grupa starsza.
 3. Przypominamy zapisach kandydatów do bierzmowania. Zapisu dokonują rodzice w terminie od dziś do 15 września w zakrystii lub kancelarii.

SPRAWY PARAFIALNE

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na pomoc dla uchodźców. Wyniosły one 2277zł.
 2. Na stoliku z gazetami znajduje się specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony osobie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do nabycia. Cena 10 zł.
 3. Informujemy, że w dniach 17, 18 i 20 września w godzinach od 9.00 do 12.00 na parkingu przy kościele będzie mobilny punkt spisowy. Do wypełnienia ankiety spisowej będą potrzebne numery PESEL wszystkich domowników.

do użytku wewnętrznego parafii