24 czerwca 2024

LITURGIA 

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 16. Msza Święta. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach adoracja krzyża dla mężczyzn.
 2. Przypominamy o nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W środę o 17.30 dla dzieci, w piątek o 17.30 dla dorosłych, a o 30 dla młodzieży.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od 17.30, o 18.00 Msza Święta, a potem w ramach „Czwartków u Rocha” wieczór modlitewny i Wystawienie Najświętszego Sakramentu do 21.00.
 4. W piątek spowiedź od 16.30.
 5. Także w piątek na Drogę Krzyżową o 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po nabożeństwie zostaną im wręczone modlitewniki jako kolejny krok w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 6. W sobotę o 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych, o 18.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
 7. Także w sobotę zapraszamy na Męski Różaniec i wspólną modlitwę w intencjach parafii i ojczyzny.

SPOTKANIA 

 1. W tym tygodniu odbędzie się egzamin parafialny dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej – grupa ks. Dawida, a w piątek o 19.00 – grupa ks. Przemysława. Na egzamin prosimy o przyniesienie indeksów.
 2. W środę o 16.30 spotkanie kandydatów na ministranta, a po Mszy wieczornej wszystkich ministrantów i lektorów.
 3. W piątek o 16.45 spotkanie Koła Misyjnego.

SPRAWY PARAFIALNE 

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Alicji Rodzoń.
 2. Przypominamy, że w czwartki po Mszy Św. wieczornej odbywają się spotkania dla uczestników kursu przedmałżeńskiego.
 3. Przyszła Niedziela to Niedziela Ad Gentes – dzień solidarności z misjonarzami. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
 4. Przypominamy również, aby ze sprawami małżeńskimi przychodzić do kancelarii w piątki.
 5. Informujemy, że w tym roku nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych, gdyż we wrześniu planowane są Misje Święte. Jako przygotowanie do Świąt będziemy przeżywać Dzień Skupienia w V Niedzielę Wielkiego Postu.
 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w  Rzeszowie  ogłasza  nabór  dzieci do Punktu Przedszkolnego i do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021. Formalności związane z naborem należy  dokonać w  sekretariacie  szkoły do 16 maca w godz. od  00 do 15.00.

do użytku wewnętrznego parafii