28 maja 2024

LITURGIA 

  1. Dziś z woli papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do czerpania z Niego jak najobficiej, a także do częstszego sięgania po Biblię w naszych domach.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Tomasza z Akwinu, w piątek św. Jana Bosko, w przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego – na każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. O 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych, o 18.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  4. Także w sobotę zapraszamy na Męski Różaniec, który wyruszy o 16.15 z kościoła św. Krzyża i dotrze do naszej parafii na wspólną modlitwę w intencjach parafii i ojczyzny.

SPOTKANIA 

  1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania – gr. Ks. Dawida.
  2. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
  3. W piątek o 16.45 spotkanie Oazy – grupa młodsza, a o 18.00 Oazy – grupa starsza.
  4. W sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

SPAWY PARAFIALNE 

  1. Dziś nasz Chór świętuje 133-lecie swojej działalności. Po Mszy Św. o 16.00 będzie krótki koncert podsumowujący jego działalność, a później w auli parafialnej wręczenie wcześniej zamówionych egzemplarzy kroniki. Cena 50zł. Serdecznie zapraszamy.
  2. Siostra Maria z Chamuka w Zambii dziękuje serdecznie za udzielone wsparcie na budowę Szkoły dla dziewcząt. Zebrane ofiary wyniosły 7610 zł.

do użytku wewnętrznego parafii