30 maja 2024

LITURGIA 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, w sobotę
   św. Jacka.
 2. We wtorek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
 3. W czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę . Po każdej Mszy Św.  poświęcenie kwiatów i ziół.
  W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 1900 w kościele. Tradycyjnie odbędzie się natomiast Msza Św. o godz. 1800 na wzgórzu św. Rocha. O 1730 wyruszy procesja spod kościoła podczas, której będziemy modlić się za całą naszą parafię przez wstawiennictwo naszego patrona.
 4. W piątek – 16 sierpnia – Uroczystość odpustowa ku czci św. Rocha. Msze Św.
  o 630, 800, 930 i uroczysta suma o godz. 1800. Na tę Mszę Św. zapraszamy Miłośników Słociny, Bractwo Szkaplerzne, dzieci pierwszokomunijne, dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich parafian i czcicieli św. Rocha. W uroczystość Św. Rocha na terenie parafii nie obowiązuje post piątkowy.
 5. W sobotę po wieczornej Mszy Św. nauka dla rodziców i chrzestnych przed wspólnymi chrztami.
 6. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawione są książki o naszej parafii. Kto nie posiada może zabrać bezpłatnie.
 7. W związku z osiągnięciem wieku emerytalnego z dniem 16 sierpnia Ks. Prałat przechodzi na emeryturę. Od 17 sierpnia Ks. Biskup mianował nowego Proboszcza Ks. Mariusza Matuszewskiego, którego uroczyste wprowadzenie w obowiązki proboszcza odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 sierpnia o 11.00. Polecamy
  w modlitwie ks. Prałata i nowego Proboszcza.

SPAWY PARAFIALNE 

 1. W tym tygodniu ofiary na sprzątanie i wystrój kościoła składa grupa pani Barbary Rybczyńskiej.

do użytku wewnętrznego parafii