25 lipca 2026

Liturgia

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: środa –św. Marty, Marii i Łazarza, piątek – św. Ignacego Loyoli, sobota – św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  2. W sobotę 1 sierpnia o godzinie 14.00 obędzie się Msza Święta z okazji 125-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów-Słocina.
  3. W sobotę wieczorem o 17:00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty miesiąca: prosimy, aby modlitwę Różańcową poprowadziła Róża św. Stanisława, następnie medytacja biblijna, zmiana tajemnic różańcowych i Msza św.
  4. W przyszłą niedzielę o prowadzenie różańcapo Mszy o godz. 8:00 prosimy różę św. Floriana.

Sprawy parafialne i Różne

  1. Przypominamy, że do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylkoponiedziałki, środy i piątki bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
  2. Zbliża się uroczystość Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy do przygotowania wieńców dożynkowych i dziękczynienia za zbiory 15 sierpnia na Mszy Św. o godz. 11.00.
  3. Tradycyjne święcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę 2 sierpnia po każdej Mszy św.
  4. Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędzie się podczas wizytacji kanonicznej 16 sierpnia o godz. 9.30. Bierzmowania udzieli ks. Bp Jan Wątroba.
  5. Duszpasterstwo Parafii św. Jadwigi w Rzeszowie (al. Rejtana 21) zaprasza kapłanów, siostry zakonne i wiernych świeckich na uroczystości ku czci św. Szarbela – wielkiego cudotwórcy z Libanu. Rozpoczęcie 28 lipca br. o godz. 17:30 modlitwą różańcową z prośbami, następnie Eucharystia, nabożeństwo przy relikwiach Świętego z modlitwą o uzdrowienie i procesja ulicami Rzeszowa. W czasie uroczystości możliwość otrzymania oleju świętego Szarbela. Zakończenie około 21:30.
  6. 4 sierpnia spod Rzeszowskiej Fary wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Zapraszamy Cię Maryjo”. Pielgrzymka wyruszy w formie tradycyjnej – 10 dniowej, ale będzie też możliwość pielgrzymowania jednodniowego tzw. pielgrzymka sztafetowa. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są przez formularz internetowy www.pielgrzymka.rzeszow.pl lub u przewodnika grupy.

Do użytku wewnętrznego parafii