21 lipca 2024

Liturgia

  1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy następujące wspomnienia: w poniedziałek wsp. św. Jana z Dukli, w czwartek święto św. Benedykta, w piątek wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w sobotę wsp. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  3. Co roku w każdej parafii diecezji przypada dzień Adoracji Największego Sakramentu. U nas taki dzień będzie w czwartek. Rozpoczęcie Adoracji o 15:00 koronką do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej, o 18:00 Msza św.
  4. W sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie.
  5. Od 7 do 15 lipca przeżywać będziemy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Modlitwy nowennowe rozpoczynać się będą Godzinkami ku czci Matki Bożej – w dniu powszednie o godz. 17:30, zaś w niedzielę o 16:30.

Sprawy parafialne

  1. Dziękujemy p. Piotrowi naszemu Parafianinowi za pomoc w naprawieniu i monitorowaniu strony internetowej parafii, która uległa zhakowaniu i zawirusowaniu przez co wynikły różne problemy z jej dostępnością.
  2. 20 lipca w sobotę Bractwo Szkaplerzne organizuje pielgrzymkę do Czernej. Szczegóły w gazetce, gablocie i na stronie internetowej parafii.