24 czerwca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy następujące wspomnienia i święta: w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę św. Justyna.
 2. Od piątku 31 maja do następnego czwartku 6 czerwca – ze względu na Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją będzie po Mszy Świętej.
 3. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. Nabożeństwo odbędzie się po Mszy św. o godz. 18:00 połączone z procesją eucharystyczną.
 4. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie będą o 17:30, natomiast w niedziele o 16:30.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 8:30 wizyta kapłanów u chorych. Wieczorem o 17:00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty miesiąca: prosimy, aby modlitwę Różańcową poprowadziła Róża św. Ojca Pio, następnie medytacja biblijna, zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. Po Mszy św. procesja eucharystyczna połączona z litanią do Serca Pana Jezusa.

 

Spotkania

 1. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 2. Czerwcowe spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w późniejszym terminie o czym poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych.

 

Sprawy parafialne

 1. Dziś w sposób szczególny ogarniamy modlitwą wszystkie mamy w dniu ich święta.
 2. Także dziś w Rzeszowie odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”. W tym roku uczestnicy pójdą pod hasłem „Polsko walcz o swoje dzieci”. Marsz wyruszy z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) po zakończeniu Mszy św. odprawianej o godz. 14:00.
 3. W poniedziałek i wtorek o 17:00 zapraszamy dziewczynki z zerówki, pierwszej, drugiej i trzeciej klasy na próbę sypania kwiatów ze wspólnego kosza. Młodsze dzieci biorą udział w procesji pod opieką swoich rodziców.
 4. W czwartek 30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 6:30, 8:00, 9:30 z procesją, 17:00 i 19:00. Na procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach oraz młodsze dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Przypominamy i prosimy, aby ołtarze przygotowali: I – Ochotnicza Straż Pożarna – Rzeszów-Słocina, II – Wspólnota Przedszkola św. Rocha, III – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Kręgi Rodzin, IV – Wspólnota uwielbienia – Metanoia.
 5. Wieczorem w Boże Ciało zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie w Parku Sybiraków o godz. 19:00. Wstęp wolny.
 6. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca o godz. 12:30 odbędzie się posłanie misyjne Przemysława Jamro. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy. Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże wygłosi Dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki. Procesja Eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. o godz. 11:00.

Do użytku wewnętrznego parafii pw. św. Rocha w Rzeszowie