25 lipca 2024

Liturgia

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o 12:30 procesja na cmentarz i nabożeństwo „Emaus”.
 2. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W tym tygodniu codziennie po Mszy Świętej wieczornej nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas. W tym dniu przy ołtarzu św. Rocha możemy złożyć jałmużnę wielkopostną w formie skarbonek. Także w ten dzień o 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszoczwartkowe i adoracja prywatna do godziny 21:00.
 7. W piątek Grzegorz wyjątkowo odwiedzi chorych od godz. 8:00. Popołudniu spowiedź od 17:00. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu młodzież z klas VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 8. W sobotę od 8:30 odwiedzi chorych z posługą (ks. Dawid). O 17:00 nabożeństwo Pierwszych Sobót. O prowadzenie różańca prosimy Roże św. Jadwigi.

 

Spotkania

 1. W środę po Mszy św. wieczornej egzamin parafialny przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów kl. VIII.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie do bierzmowania kl. VII – grupa ks. Damiana.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

Sprawy parafialne

 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego: Siostrze Agnieszce wraz z Panem Krzysztofem za przygotowanie Świątyni, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej wraz z ceremoniarzami za asystę liturgiczną, Chórowi Parafialnemu wraz z Panem Krzysztofem – dyrygentem za piękną oprawę. Dziękujemy także Straży Grobowej za wartę przy Bożym Grobie i podtrzymanie tej pięknej tradycji.
 2. Dziękujemy dwóm rodzinom za ofiarowanie kwiatów do dekoracji Ciemnicy, Bożego Grobu i ołtarza – jako uroczysty wystrój naszego kościoła. Serdecznie również dziękujemy wszystkim, którzy składali ofiary na ten cel.
 3. Dziękujemy Caritas naszej parafii za przygotowanie i rozprowadzanie paczek świątecznych. Bóg zapłać.

 

Kochani parafianie i sympatycy naszej parafii!

Radosne Alleluja brzmi w naszej parafii i w naszych sercach, płynące z faktu, że Jezus, nasz Pan, Zmartwychwstał, pokonując śmierć, grzech i szatana.

Nadzieja płynąca z tego faktu, jest potrzebna także i nam, zwłaszcza w tym czasie lęku i strachu, który dotyka nas z wielu stron. Nadzieja, której wyrazem jest figura Jezusa Zmartwychwstałego i pusty grób. Tej nadziei życzę Wam wszystkim. Nadziei, która pomoże nam przezwyciężać lęk i strach, i pobudzi do okazywania sobie nawzajem miłości i wsparcia.

Dziękuję Wam za tak wiele spowiedzi, tak wiele Komunii Świętych i Wasz liczny udział w Świętym Triduum Paschalnym. Dziękuję kapłanom, zwłaszcza za trud wielu spowiedzi.

Niech radosne Alleluja doda nam odwagi do wychodzenia za Jezusem z naszych grobów: grzechu, lęku i strachu.

Życzy Ks. Proboszcz wraz z księżmi współpracownikami