25 lipca 2024

Liturgia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 2. W środę o 17:30 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci. Dzieci prosimy o zabranie ze sobą krzyży ze swoich domów.
 3. W piątek o 17:30 i 19:30 Droga Krzyżowa.
 4. W niedzielę o godz. 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17:00 Msza Święta.
 5. Za tydzień w niedzielę obchodzimy „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz misji i misjonarzy.

 

Spotkania

 1. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministranta. Uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów odbędzie się w sobotę na Mszy św. wieczornej.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Metanoia.

 

Sprawy parafialne

 1. Dziękujemy Ks. Dominikowi za wygłoszone Słowo Boże wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu oraz przygotowujące nas do głębszego przeżywania tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Bóg zapłać.
 2. W ostatnim czasie swoją działalność wznowiła dziecięco-młodzieżowa schola muzyczna. Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców do zaangażowania się
  w to dzieło. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są bezpośrednio u naszego pana Organisty.
 3. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w  Rzeszowie  informuje, że w dniach 26 lutego do 8 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły będą prowadzone zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do kl. I oraz rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Rekrutacja będzie prowadzona w systemie elektronicznym VULCAN – NABÓR – KANAŁ KANDYDATA. Wszelkich informacji dotyczących naboru udziela sekretariat szkoły w godz. 8:00-15:00, tel. 17-748-36-40.

*Do użytku wewnętrznego parafii