21 lipca 2024

Liturgia

  1. W środę rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale. Msze święte z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00; o 17:15 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Obowiązuje w tym dniu post ścisły ilościowy i jakościowy. Na stoliku za ławkami znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną, którą złożymy w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dochód przeznaczony będzie na Caritas Diecezjalną.
  2. W środy – począwszy od Środy Popielcowej Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci o godz. 17:30. W tym roku tematem nabożeństw będzie refleksja nad podstawowymi modlitwami. Dzieci będą otrzymywać poszczególne obrazki ilustrujące każdą z omawianych modlitw.
  3. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17:30, a dla młodzieży o 19:30.
  4. W piątek, 16 lutego odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18:00 po Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów obok Zamku.
  5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17:00 Msza Święta.
  6. W Środę Popielcową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne przygotowujące do dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu, a potem Świąt. Nauki rekolekcyjne wygłosi Dominik Kiełb – sekretarz bpa Jana Wątroby. Szczegółowy program znajduje się w gazetce, w gablocie i na stronie internetowej parafii i facebooku.

 

Spotkania

  1. W piątek o godz. 19:30 na Drogę Krzyżową i konferencję zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII (grupa 1 i 2). Po konferencji nastąpi poświęcenie i rozdanie krzyży do bierzmowania.

 

Sprawy parafialne

  1. Informujemy, że w czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

*Fot: par. MB Saletyńskiej – Rzeszów; Do użytku wewnętrznego parafii pw. św. Rocha w Rzeszowie